Miski kokosowe - odrobina historii

Skąd wzięły się miski z kokosa?

Miski kokosowe w ostatnich czasach zyskały ogromną popularność, w szczególności wśród osób preferujących ekologiczny styl życia.

Jednak sam kokos toawrzyszy ludzkości znasznie dłużej, są niemalże ikoną wszystkich krajów tropikalnych, gdzie każdy z nas marzy, aby rozłożyć się na leżaku i odsapnąć od codzienności.

Zalety miseczek z kokosa:

Miseczki kokosowe - gdzie rośnie kokos?

Kokos kojarzy nam się z tropikami i nie jest to nic dziwnego, bo znajdziemy je w takich krajach jak: Indonezja, Filipiny, czy Indie

Historia tej rośliny sięga daleko, bo mozemy wyczytac źródła historyczne sprzed ponad 4000 lat, kiedy to mieszkańcy tych terenów zaczeli korzystać z kokosa jako źródła pożywienia i napoju.

Kokosy stanowiły bardzo istotny składnik nie tylko w diecie, ale również gospodarki wielu krajów tropiklalnych, a jego owoce sa wykorzystywane do produkcji wielu dóbr.

Oprócz misek z kokosa możemy pozyskac mąkę, czy olej, wykorzystywane w przemyśle żywieniowym i kosmetycznym. 

Miski kokosowe - jak są wykonane?

Miski kokosowe są wykonane z owoców kokosa, które pozbawione są miąższu i skorupy.

Po wyschnięciu i oczyszczeniu, są one następnie impregnowane, aby następnie pełnić rolę miseczki, czy doniczki.

Ze względu na swoje pochodzenie i materiał, z którego są wykonane, miseczki kokosowe są bardzo twarde i lekkie, należy jednak uważać, gdyż wysoka temperatura nie jest przyjacielem naszych miseczek.

Miski kokosowe - 100% eko

Jedną z największych zalet misek z kokosa jest ich charakter ekologiczny. Są one w 100% biodegradowalne i pochodzą z odnawialnego źródła, co oznacza, że nie szkodzą środowisku naturalnemu.

Są wykonane ze skorupy, która przecież w innym przypadku wyladowałaby w śmietniku. Bądź bardziej eko już dzisiaj i korzystaj z miseczek wykonanych ze skorupy kokosa.

Podsumowanie

W podsumowaniu, miseczki kokosowe to doskonały wybór dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i środowisko. Są one wykonane z naturalnego materiału, trwałe i mają wiele zastosowań kulinarnych. Korzystanie z miseczek kokosowych pozwala na uzyskanie wielu korzyści zdrowotnych i pozytywnie wpływa na środowisko.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów. Polityka plików cookies