O NAS

Eko-koko to miejsce, w którym znajdziesz szeroką gamę wyrobów z palmy kokosowej. Tutaj dbamy by wszystko pochodziło z ekologicznych źródeł, a opakowania które otrzymasz nadały się do recyklingu. 
Pragniemy stworzyć markę jak najbardziej przyjazną środowisku. Nie pozostajemy również obojętni na los cierpiących zwierząt, dlatego część pieniędzy z każdego zakupu jest przekazywana, by wspomóc działania prowadzone przez stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Dlaczego palma kokosowa?

Palma kokosowa jest najlepszym przykładem jak być zero waste. Dosłownie każda z części tej rośliny jest użyteczna, a więc przy ich ścinaniu nic się nie marnuję. Nawet z korzenia palmy można stworzyć lekarstwa na problemy z jelitami, farbę i wiele innych rzeczy. W języku malajski palmę kokosową określa się nazwą “pokok seribu guna”, co tłumacząc na polski oznacza „drzewo o tysiącu zastosowań”. I faktycznie, wielofunkcyjność tego drzewa jest zaskakująca. 

Najbardziej znane dla naszych rejonów są orzechy kokosa, z których wnętrza można otrzymać wiórki kokosowe, mleczko, olej, mąkę, cukier, miód i wiele innych produktów spożywczych. Rzadko spotykane na półkach sklepowych drewno palmowe jest twarde i wytrzymałe oraz ma niską podatność na pęknięcia. Można budować z niego domy, lub tworzyć przeróżne wyroby. Włókna kokosowe są bardzo wytrzymałe nie dziwne, więc że znalazły tyle zastosowań. Od solidnych wycieraczek po wodoodporne liny do statków. 

My postawiliśmy na użytkowe akcesoria domowe z drewna palmowego, ponieważ są one wytrzymałe i piękne, o unikalnym, egzotycznym charakterze. Jednak nie poprzestajemy na tym. W naszym asortymencie znajdziesz miseczki z łupiny kokosa, mydła, wycieraczki jak i artykuły spożywcze. Wiórki kokosowe, płatki oraz coś słodkiego dla wszystkich łakomczuszków.

Stworzenie tego sklepu ma na celu umożliwić zainteresowanym osobą posiadanie wyjątkowych wyrobów kokosowych w przystępnej cenie. Przy czym część pieniędzy z każdego zakupu jest przekazywana dla stowarzyszenia Otwarte Klatki. 

Eco - Friendly | Less Waste

Pakowanie towarów jak i wysyłka nie może odbyć się bez tworzenia odpadów. Dbamy jednak o to by wszystkie materiały, w które pakujemy produkty były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Nie owijamy rzeczy w niepotrzebne folie, które zapełnią połowę śmietnika. Staramy trzymać się zasady less waste, używamy bio materiałów do pakowania i wciąż szukamy lepszych rozwiązań!

Czym są Otwarte Klatki?

Jest to pozarządowe stowarzyszenie, które od lat promuje rozwiązania zapobiegające cierpieniu zwierząt. Wierzymy, że indywidualnymi decyzjami pojedynczego konsumenta, możemy wpłynąć na globalną zmianę. Jednak łącząc siły można zdziałać więcej, każda złotówka wydana u nas przyczynia się do wsparcia kolejnych projektów i działań podejmowanych przez Otwarte Klatki. To znaczy, że potencjalnie wspierasz walkę o prawa dla zwierząt, w tym:
– zamknięcie ferm futrzastych
– lepsze warunki dla zwierząt hodowlanych
– wycofanie zwierząt z cyrku
– projekty promujące weganizm
-zakaz handlu żywymi karpiami.

Koszyk
Przewiń do góry

Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów. Polityka plików cookies