Miska z kokosa

Wybierz odpowiednią miskę z kokosa dla siebie. Poniższe miski są wykonane z łupiny lub drewna kokosowego.

Miska z kokosa – Co to?

Miseczka kokosowa to miska wykonana z łupiny kokosa lub z drewna kokosowego. Charakteryzują się one bardzo nieregularnym usłojeniem i wzorem. Miseczka kokosowa okrągła z łupiny  jest uznawana jako wyrób Zero Waste, gdyż wykorzystuje część palmy kokosowej – łupinę kokosa, którą zazwyczaj wyrzucało się na straty. Za to miska kokosowa drewniana jest pięknym ręcznie wyżłobionym wyrobem z pięknym usłojeniem. Jest całkiem masywna i może pełnić rolę dekoracyjną w każdym domu.

Miska kokos – Jak dbać?

 1. Do umycia łupiny wybierz lekki detergent, miękką gąbkę i letnią wodę. Nie mocz miseczki długo w wodzie, ani nie myj jej w zmywarce.
 2. Miski z kokosa nie można podgrzewać w mikrofali, ani żadnym piekarniku. Wtedy miska ulegnie trwałemu zniszczeniu.
 3. Miski nie można również wkładać do zamrażalnika, inaczej ulegnie pęknieciu
 4. Przy podawaniu gorących potraw, warto przyzwyczaić miseczkę do kontaktu z gorącym. Miseczkę trzeba polewać stoponiowo cieplejszą wodą.
 5. Aby konserwować łupinę, co jakiś czas warto jej środek przetrzeć olejem kokosowym.

Miska z kokosa – Do  czego jej używać?

Miseczki kokosowe można używać do serwowania wielu  rodzai potraw. Najpopularniejszą opcją są owsianki jak i inne warianty śniadaniowe.

Miska z łupiny kokosa – jak jest zrobiona?

Ręcznie wykonana, w 100% naturalna i trwała. Wycięta, a następnie wyszlifowana przez rzemieślników z Indonezji. Nasze miski są wykonane w całości z najprawdziwszych, organicznych łupin orzechów kokosowych. Skorupka orzecha jest polerowana na wysoki połysk. A krawędź kokosa została wygładzona, zapobiegając rozcięciu się.

Miseczka kokosowa jako dekoracja.

Pasuje do wszystkich stylów dekoracji domu w miły, ekologiczny sposób, zapraszają kawałek natury do swoich czterech kątów. Idealny wybór dla wielbicieli ekologicznych oraz roślinnych dekoracji. Świetnie sprawdzi się we wnętrzu z wygaszonymi kolorami jak i brawami tropikalnymi jak zieleń.

Miska kokosowa- właściwości

 • Produkt wegański
 • 100% Zero Waste
 • Wielokrotnego użytku
 • Organiczny, lekki surowiec
 • Wyrób z prawdziwego kokosa
 • Bez chemicznych lakierów
 • Biodegradowalne
 • Każdy zakup wspiera fundację Otwarte Klatki
Koszyk
Przewiń do góry

Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów. Polityka plików cookies